Aktuality

Vážení rodiče, letošní zápis do mateřské školy proběhne trochu jinak. Podrobný průběh máte popsán zde  files/1_2020_Kriteria_pro_pijimanimani_deti_do_MS_na_skolni_rok_2020_2021.docx , žádost o přijetí je zde files/Zadost_o_prijeti_2020(2).docx a čestné prohlášení zde  files/Cestne_prohlaseni_zakonneho_zastupce_2020.docx . Pokud byste něčemu nerozuměli, nebojte se volat. Přeji mnoho zdraví V. Jurčíková

Vážení rodiče, úřední hodiny jsou po dobu uzavření školy každý pracovní den od 8,30 h do 12,30 h. Pokud  budete něco potřebovat, pište, telefonujte, případně můžete i dojít. Další potřebné informace budu zveřejňovat průběžně na stránkách školy. Přeji mnoho zdraví V. Jurčíková

V Aši 16. 3. 2020

Vážení rodiče,

po dohodě se zřizovatelem je z důvodu prevence nákazy nemoci COVID-19 od úterý 17. 3. 2020 do odvolání škola uzavřena.

Potvrzení pro zaměstnavatele vydáváme. Napíšete na emailovou adresu školy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., že žádáte o potvrzení o uzavření školy a já Vám pošlu zpět potvrzený formulář, který si vytisknete, doplníte a odnesete zaměstnavateli. Pokud nemáte možnost jej vytisknout, opět napíšete, já Vám jej připravím, vytisknu a předáme si jej mezi dveřmi.

Děkujeme a přejeme nám i Vám mnoho zdraví

Mgr. Veronika Jurčíková

ředitelka školy

 

V Aši 13. 3. 2020

Vážení rodiče,

stále platí naše prosba o zanechání co největšího počtu dětí doma. Škola je zatím v pondělí otevřena. Situace se však může změnit každým dnem. Počítejte s tím.

Pokud bude škola uzavřena, budeme vydávat potvrzení pro zaměstnavatele. Napíšete na emailovou adresu školy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., že žádáte o potvrzení o uzavření školy a já Vám pošlu zpět potvrzený formulář, který si vytisknete, doplníte a odnesete zaměstnavateli. Pokud nemáte možnost jej vytisknout, opět napíšete, já Vám jej připravím, vytisknu a předáme si jej mezi dveřmi.

Děkujeme a přejeme nám i Vám mnoho zdraví

Mgr. Veronika Jurčíková

ředitelka školy

 

Vážení rodiče, prozatím přesouváme termín pro výběr školného a stravného, který byl plánován na 18. 3. 2020. Náhradní termín určíme podle vývoje situace. Děkujeme za pochopení.

 

V Aši 11. 3. 2020

Vážení rodiče,

prosíme Vás o spolupráci při prevenci nebezpečí šíření onemocnění COVID-19. Pokud můžete, nechte si děti doma po dobu uzavření základních, středních a vyšších škol. Děti i s lehkými příznaky nachlazení nebudeme do školy přijímat.

Děkujeme a přejeme nám i Vám mnoho zdraví

Mgr. Veronika Jurčíková

ředitelka školy

Vážení rodiče, v pondělí 10. 3. jedeme dopoledne s dětmi do chebského divadla na Kluka z plakátu. Dejte prosím dětem vhodné oblečení. Vrátíme se asi až v cca 11,35 h. Děti, které půjdou po obědě si vyzvedávejte až kolem 12,10 h. 

Vážení rodiče, masopustní veselice je přesunuta na čtvrtek 20. 2.

Vážení rodiče, telefonní ústředna opravena, telefony zase fungují.

Vážení rodiče a prarodiče, přijďte si s námi zazpívat 19.12. od 16,30 a prožít si předvánoční klidné chvilky se svými dětmi.

Vážení rodiče a prarodiče, 3. 12. pořádáme od 14,00 h tradiční adventní trhy na školní terase. V nabídce bude množství drobností na vánoční stůl i stromeček.

Vážení rodiče a prarodiče, srdečně zveme na adventní výrobní dílny ve čtvrtek 28.11. od 15,00 ve třídách. Přijďte si s námi zavyrábět vánoční drobnosti.

Vážení rodiče, dne 29.11. bude od 9,45 h focení dětí. Dohodnuta je série fotografií portrétu a postavy za 330 Kč s vánočním pozadím. Fotografování je zcela dobrovolné a pokud své dítě fotit necháte, nemusíte fotografie odebrat.

Vážení rodiče, výpadek elektřiny 30. 11. nám způsobil poškození telefonní ústředny. Do školy ani do tříd se nelze dovolat ani dozvonit. Otevírání na čipy funguje tak, jak jste zvyklí. Doufáme, že oprava bude hotova co nejdříve. Nepřítomné děti budeme automaticky v 8,00 h omlouvat. Dozvonit se můžte pouze u služebních vchodů ze dvora a to do ředitelny nebo k vedoucí školní jídelny. Mrzí nás způsobené problémy.

Vážení rodiče, od října bude opět probíhat ve škole kurz výuky češtiny jako druhého jazyka pro děti metodou KIKUS. Kurz je nabízen dětem s odlišným mateřským jazykem, zatím pouze v nejstarší věkové skupině. Výuka je vedena 1 hodinu týdně.

Vážení rodiče, od ledna 2019 jsme se stali Centrem kolegiální podpory čtenářské pregramotnosti. Projekt je zaštítěn Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích. V každém kraji jsou tři školky vybrané jako centra kolegiální podpory. Jak už vyplývá z názvu, snažíme se diskusí a sdílením zkušeností v oblasti čtenářské pregramotnosti o zkvalitnění své práce. Scházíme se jednou za měsíc. Jsou zváni jak pedagogové mateřských tak i základních škol, umělecké školy, pracovníci knihovny, domu dětí i zájemci z řad veřejnosti.

Děkujeme velice všem sponzorům z řad rodičů a firmám Bekaert Textiles Cz s.r.o., Geo Data, s r. o., Lagarde Spedition spol. s r. o., Petainer Czech Holdings s. r. o., ILOS Industrie Logistik Service s.r.o.

Vážení rodiče, úplata za předškolní vzdělávání (školné) je na školní rok 2019/2020 stanovena ve výši 495- Kč. Více viz směrnice o úplatě files/22019smerniceouplate.docx . Školné za celý kalendářní rok si můžete odečíst z daní. Potvrzení budete mít během ledna připravená ve třídách.

Stravné zůstává stejné jako minulý rok.
Stravné pro děti 3 - 6 leté je 33,- Kč za den.
Stravné pro děti 7 leté je 35,- Kč za den.    

Vážení rodiče a přátelé školy, vítám Vás v novém školním roce 2019/2020.

Logolink_OP_VVV_hor_barva_cz.jpg

Naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci OP VVV prostřednictvím výzvy 02_16_022 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

 

Příjemce dotace: Mateřská škola Aš, Neumannova 2560, Neumannova 2560, okres Cheb, příspěvková organizace

Název projektu: „Personální podpora MŠ Neumannova Aš – školní asistent“

Registrační číslo projektu CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0007199,

Období realizace 1. 9. 2017 – 31. 8. 2019

Výše dotace: 408 986,00 Kč

Zaměření projektu:         1. Školní asistent

2. Osobnostně sociální rozvoj předškolních pedagogů MŠ