Aktuality

Vážení rodiče, výše úplaty za předškolní vzdělávání (školné) činí od 1. září 2020, 372 Kč za měsíc http://neumannka.cz/joomla/index.php/home/smernice-o-uplate.

Vážení rodiče a prarodiče našich nejstarších dětí, srdečně Vás zveme a  děti na tradiční  rozloučení s předškoláky. Sejdeme se  23. 6. v 15,00 h na školní zahradě. Pokud bude pršet, schováme se do školky. Určitě doražte.

Vážení rodiče, vybíráme v úterý 23. 6.  od 6 - 16 h v kanceláři VŠJ.

Vážení rodiče přikládám informaci o prázdninovém provozu files/Prazdniny_2020.docx  a s tím související oznámení o docházce files/8_Oznameni_o_dochazce.docx. Doneste jej vyplněné do třídy nebo ke mě nejpozději do 19. 6. Můžete poslat i emailem. Děkuji.

Vážení rodiče, rozhodnutí o přijetí najdete zde files/prijeti_rozhodnuti(2).docx. Prosím, přijďte si pro rozhodnutí  nejlépe dnes 27. 5.  od 9 - 16 h v případě přijetí i nepřijetí Vašeho dítete. Děkuji.

Vážení rodiče, přikládám odkaz na MPSV, kde je aktuální výklad k ošetřovnému files/tiskova_zprava_MPSV.pdf.

Vážení rodiče, prosím Vás všechny, i ty jejichž děti teď do školy nechodí, abyste dorazili v pondělí 18. 5. k paní Kolářové, srovnali platby a domluvili se na dalším postupu. Pokud před vstupem do školy nikdo nebude, zazvoňte na paní Kolářovou a zeptejte se, jestli můžete vstoupit. V kanceláři bude moci být nejvýše jeden rodič a na chodbě před kanceláří také. Jestliže před Vámi  na terase budou stát další rodiče, zachovávejte prosím 2 m rozestupy.

Vážení rodiče, tak jsme se dočkali, na ošetřovné budete mít nárok ze závažných důvodů do konce června. Přikládám odkaz  https://tn.nova.cz/clanek/kdo-muze-cerpat-osetrovne-a-jak-dlouho-vlada-rozhodla-jak-to-bude.html. Podrobnosti zatím neznáme.

Vážení rodiče, na procházku mimo areál školy chodit dle pokynů MŠMT nebudeme, náhradní rouška v sáčku v šatně proto není nutná.

Vážení rodiče, děti do školy budou přijímány děti zcela zdravé. Pokud vaše dítě trpí alrgií s projevy rýmy a kašle, doneste o tom prosím lélařské potvrzení. 

Dne 18. 5. vybíráme školné a stravné v kanceláři VŠJ od 6,00 - 16,00 h. 

Úplatu za vzdělávání (školné) stanovuji v měsíci březnu na 247 Kč, v měsíci dubnu na 0 Kč a v měsíci květnu na 390 Kč. Děti, které nebudou docházet do školy po dobu omezení provozu ani jeden den v měsíci, budou osvobozené od školného.

Vážení rodiče, mnoho z Vás zajímá, zda máte i po otevření školy nárok na příspěvek OČR, bohužel po otevření mateřské školy nárok na ošetřovné zaniká. Z dostupných informací víme, že se jedná o změně, nic však ještě není dojednáno ani schváleno.

Vážení rodiče,

po dohodě se zřizovatelem bude škola otevřena 11. 5. 2020. Provoz školy bude však nadále do odvolání omezen. Žádáme všechny rodiče, kteří si ještě mohou děti ponechat doma, aby tak učinili, a tím umožnili docházku dětem, jejichž rodiče tuto možnost nemají. Stanovisko zřizovatele si můžete přečíst zde https://www.mestoas.cz/informace-ze-schuze-rady-mesta-ase-konane-dne-4-5-2020/d-238879.

Prosím, přečtěte si „Pravidla pro provoz mateřských škol do konce školního roku 2019/2020“ files/ochrana_zdravi_ms.pdf, kde jsou popsány podmínky pro děti i rodiče k příchodu do školy a pobytu v ní a zároveň opatření prováděná ve škole. Čestné prohlášení, o kterém se píše, je k vytisknutí zde  files/ploha_estn_prohlen.pdf nebo jej můžete vyplnit první den po příchodu ve škole.

Prosíme Vás také denně o čistou roušku v sáčku pro případ, že půjdeme na procházku mimo areál školy.

Vážení rodiče, velmi se omlouvám, ale musela jsem upravit termín pro přijímání žádostí o přijetí bez osobní přítomnosti zákonného zástupce. Nově je od 4. 5. - 12. 5. 2020. Ve formuláři žádosti i v kritériích je vše již opravené. Přeji pěkné a zdravé dny V. Jurčíková 

Vážení rodiče, letošní zápis do mateřské školy proběhne trochu jinak. Podrobný průběh máte popsán zde  files/1_2020_Kriteria_pro_pijimani_deti_do_MS_na_skolni_rok_2020_2021.docx , nebojte se přeskočit začátek a prokousat se k dalším informacím, jsou tam všechny. Žádost o přijetí je zde files/Zadost_o_prijeti_2020(2).docx a čestné prohlášení zde  files/Cestne_prohlaseni_zakonneho_zastupce_2020.docx . Přidávám i spádové oblasti, ať máte informace kompletní files/ozv___01_2018__ms.docx . Pokud byste něčemu nerozuměli, nebojte se volat. Přeji mnoho zdraví V. Jurčíková

Vážení rodiče, úřední hodiny jsou po dobu uzavření školy každý pracovní den od 8,30 h do 12,30 h. Pokud  budete něco potřebovat, pište, telefonujte, případně můžete i dojít. Další potřebné informace budu zveřejňovat průběžně na stránkách školy. Přeji mnoho zdraví V. Jurčíková

V Aši 16. 3. 2020

Vážení rodiče,

po dohodě se zřizovatelem je z důvodu prevence nákazy nemoci COVID-19 od úterý 17. 3. 2020 do odvolání škola uzavřena.

Potvrzení pro zaměstnavatele vydáváme. Napíšete na emailovou adresu školy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., že žádáte o potvrzení o uzavření školy a já Vám pošlu zpět potvrzený formulář, který si vytisknete, doplníte a odnesete zaměstnavateli. Pokud nemáte možnost jej vytisknout, opět napíšete, já Vám jej připravím, vytisknu a předáme si jej mezi dveřmi.

Děkujeme a přejeme nám i Vám mnoho zdraví

Mgr. Veronika Jurčíková

ředitelka školy

 

V Aši 13. 3. 2020

Vážení rodiče,

stále platí naše prosba o zanechání co největšího počtu dětí doma. Škola je zatím v pondělí otevřena. Situace se však může změnit každým dnem. Počítejte s tím.

Pokud bude škola uzavřena, budeme vydávat potvrzení pro zaměstnavatele. Napíšete na emailovou adresu školy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., že žádáte o potvrzení o uzavření školy a já Vám pošlu zpět potvrzený formulář, který si vytisknete, doplníte a odnesete zaměstnavateli. Pokud nemáte možnost jej vytisknout, opět napíšete, já Vám jej připravím, vytisknu a předáme si jej mezi dveřmi.

Děkujeme a přejeme nám i Vám mnoho zdraví

Mgr. Veronika Jurčíková

ředitelka školy

 

Vážení rodiče, prozatím přesouváme termín pro výběr školného a stravného, který byl plánován na 18. 3. 2020. Náhradní termín určíme podle vývoje situace. Děkujeme za pochopení.

 

V Aši 11. 3. 2020

Vážení rodiče,

prosíme Vás o spolupráci při prevenci nebezpečí šíření onemocnění COVID-19. Pokud můžete, nechte si děti doma po dobu uzavření základních, středních a vyšších škol. Děti i s lehkými příznaky nachlazení nebudeme do školy přijímat.

Děkujeme a přejeme nám i Vám mnoho zdraví

Mgr. Veronika Jurčíková

ředitelka školy

Vážení rodiče, v pondělí 10. 3. jedeme dopoledne s dětmi do chebského divadla na Kluka z plakátu. Dejte prosím dětem vhodné oblečení. Vrátíme se asi až v cca 11,35 h. Děti, které půjdou po obědě si vyzvedávejte až kolem 12,10 h. 

Vážení rodiče, masopustní veselice je přesunuta na čtvrtek 20. 2.

Vážení rodiče, telefonní ústředna opravena, telefony zase fungují.

Vážení rodiče a prarodiče, přijďte si s námi zazpívat 19.12. od 16,30 a prožít si předvánoční klidné chvilky se svými dětmi.

Vážení rodiče a prarodiče, 3. 12. pořádáme od 14,00 h tradiční adventní trhy na školní terase. V nabídce bude množství drobností na vánoční stůl i stromeček.

Vážení rodiče a prarodiče, srdečně zveme na adventní výrobní dílny ve čtvrtek 28.11. od 15,00 ve třídách. Přijďte si s námi zavyrábět vánoční drobnosti.

Vážení rodiče, dne 29.11. bude od 9,45 h focení dětí. Dohodnuta je série fotografií portrétu a postavy za 330 Kč s vánočním pozadím. Fotografování je zcela dobrovolné a pokud své dítě fotit necháte, nemusíte fotografie odebrat.

Vážení rodiče, výpadek elektřiny 30. 11. nám způsobil poškození telefonní ústředny. Do školy ani do tříd se nelze dovolat ani dozvonit. Otevírání na čipy funguje tak, jak jste zvyklí. Doufáme, že oprava bude hotova co nejdříve. Nepřítomné děti budeme automaticky v 8,00 h omlouvat. Dozvonit se můžte pouze u služebních vchodů ze dvora a to do ředitelny nebo k vedoucí školní jídelny. Mrzí nás způsobené problémy.

Vážení rodiče, od října bude opět probíhat ve škole kurz výuky češtiny jako druhého jazyka pro děti metodou KIKUS. Kurz je nabízen dětem s odlišným mateřským jazykem, zatím pouze v nejstarší věkové skupině. Výuka je vedena 1 hodinu týdně.

Vážení rodiče, od ledna 2019 jsme se stali Centrem kolegiální podpory čtenářské pregramotnosti. Projekt je zaštítěn Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích. V každém kraji jsou tři školky vybrané jako centra kolegiální podpory. Jak už vyplývá z názvu, snažíme se diskusí a sdílením zkušeností v oblasti čtenářské pregramotnosti o zkvalitnění své práce. Scházíme se jednou za měsíc. Jsou zváni jak pedagogové mateřských tak i základních škol, umělecké školy, pracovníci knihovny, domu dětí i zájemci z řad veřejnosti.

Děkujeme velice všem sponzorům z řad rodičů a firmám Bekaert Textiles Cz s.r.o., Geo Data, s r. o., Lagarde Spedition spol. s r. o., Petainer Czech Holdings s. r. o., ILOS Industrie Logistik Service s.r.o.

Vážení rodiče, úplata za předškolní vzdělávání (školné) je na školní rok 2019/2020 stanovena ve výši 495- Kč. Více viz směrnice o úplatě files/22019smerniceouplate.docx . Školné za celý kalendářní rok si můžete odečíst z daní. Potvrzení budete mít během ledna připravená ve třídách.

Stravné zůstává stejné jako minulý rok.
Stravné pro děti 3 - 6 leté je 33,- Kč za den.
Stravné pro děti 7 leté je 35,- Kč za den.    

Vážení rodiče a přátelé školy, vítám Vás v novém školním roce 2019/2020.

Logolink_OP_VVV_hor_barva_cz.jpg

Naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci OP VVV prostřednictvím výzvy 02_16_022 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

 

Příjemce dotace: Mateřská škola Aš, Neumannova 2560, Neumannova 2560, okres Cheb, příspěvková organizace

Název projektu: „Personální podpora MŠ Neumannova Aš – školní asistent“

Registrační číslo projektu CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0007199,

Období realizace 1. 9. 2017 – 31. 8. 2019

Výše dotace: 408 986,00 Kč

Zaměření projektu:         1. Školní asistent

2. Osobnostně sociální rozvoj předškolních pedagogů MŠ